Питання – відповіді

Здрастуйте дорогі наші клієнти. Хотіли Вас проінформувати на тему найбільш часто задається питання в зимовий період, а саме – чому на вікнах накопичується конденсат

 

Віконні конструкції з ПВХ профілів мають високу герметичністю, що є одним з переваг вікон, оскільки забезпечують високі тепло – і звукоізоляційні характеристики. З іншого боку, висока герметичність вікон може привести до зміни температурно вологісного режиму в приміщенні і як наслідок, до можливої ​​конденсаціі- надмірної вологи на поверхнях укосів і склопакетів – так званому «запітніння».

За нормами температура внутрішнього повітря в приміщеннях повинна бути не нижче + 22 ° С, в ряді регіонів прийняті Територіальні Будівельні Норми (ТСН), що встановлюють температуру житлових приміщень не нижче + 20 ° С. Якщо температура нижче нормативної, то треба перевіряти систему опалення, тому що це може послужити причиною випадання конденсату. Конденсат утворюється в першу чергу в нижній частині вікна.

Зміст вологи в повітрі приміщення оцінюється відносною вологістю повітря в процентах. Відповідно до СНИП 08.01-89 «Будівельна теплотехніка», за величиною вологості розрізняють такі режими приміщення: сухий (менше 40%), нормальний (40-50%), вологий (50-60%) або мокрий (понад 60%). Згідно ГОСТ 30494-969 «Будівлі житлові і суспільні. Параметри мікроклімату в приміщеннях », в житлових приміщеннях не допускається вологість повітря більше 60% (оптимальна величина вологості – не більше 45%).

Що стосується підвищеної вологості повітря, то для цього явища характерні такі основні причини:

недостатній повітрообмін в зв’язку з герметичними вікнами і як наслідок, поганою роботою витяжної вентиляції.

Підвищена вологість будівельних конструкцій унаслідок нещодавно завершених будівельних чи ремонтних робіт. Будівельні конструкції зберігають вологу – від 6 місяців до 1,5 року.

Особливості побутового поведінки жителів. Наприклад, «оранжерея» на підвіконні або сушіння дитячих пелюшок на кухні.

Причини утворення конденсату на пластикових вікнах

Вологість повітря.

– Якщо в приміщенні перуть або приймають душ, температура і вологість повітря значно збільшуються. На охолоджених стінах і внутрішніх стеклах в холодну пору року утворюється конденсат і температура опускається нижче точки роси.

– Приготування їжі завжди викликає підвищену вологість повітря. Через це в холодну пору року на поверхні стекол утворюється конденсат.

– Кожна людина під час сну виділяє в повітря значну кількість вологи. Тому вранці в спальні зазвичай підвищена вологість.

– Велика кількість рослин в приміщенні.

– Неправильне розташування батарей.

– Глибокі віконні укоси, фіранки, жалюзі з боку приміщення, які порушують циркуляцію повітря.

– Теплові мости (місця витоку тепла).

2. Точка роси

Точка роси – це температура, при якій повітря, що має певну вихідну температуру і відносну вологість, більше не в змозі поглинати вологу. Якщо температура повітря становить 20 ° С, а вологість – 50%, це означає, що в повітрі міститься 50% того максимальної кількості води, яке може там знаходиться. Якщо повітря охолоджується до 10 ° С, його відносна вологість збільшується до 100%, тобто повітря температурою 10 ° С тепер насичений вологою до межі. Якщо повітря буде охолоджуватися далі, почнеться утворення конденсату, оскільки повітря більше не в змозі утримувати воду. Цю вологу необхідно виводити назовні шляхом провітрювання. Раніше надмірна волога виходила назовні в результаті примусової вентиляції. Тепер, після установки нових герметичних вікон, приміщення необхідно як слід провітрювати декілька разів протягом дня.

3. Орієнтація по сторонах світу

Наступний фактор, що впливає не стільки на сам факт випадання конденсату, скільки, більшою мірою, на те, наскільки він багатий і як довго він не випаровується із стекол, є орієнтація будівлі по сторонах світу. На вікнах ПВХ, орієнтованих на північ, період випаровування вологи довше, ніж на точно таких же, але з південною орієнтацією.

– Замовляйте двокамерні склопакети для вікон виходять на вулицю. Додаткова камера дозволять знизити різницю температур між внутрішнім і зовнішнім склом склопакета, це в значній мірі зменшить кількість конденсата.Для вікон виходять на засклений балкон досить однокамерного склопакета.

– Замовляйте поворотно-відкидну фурнітуру, з режимом мікропровітрювання, тоді повернувши ручку на 45 градусів-ви отримуєте у вікні маленьку щілину в кілька міліметрів. Такий щілини недостатньо для утворення протягів або охолодження кімнати, але досить, щоб в кімнаті підтримувалася комфортна температура в 21-23 ° С.

– Частіше провітрюйте кімнати. Досить відкривати вікна три-чотири рази на день на 3-5 хвилин, щоб в повітрі не накопичувалася волога.

– Не замовляйте широких підвіконь, які будуть перекривати вільний протягом теплого повітря уздовж вікна.

Для підвищення температури вікон слід використовувати склопакети з більш високим коефіцієнтом опору тепловіддачі (двокамерні, енергозберігаючі склопакети).

Стекло / стеклопакет Сопротивление

теплопередаче

(Ко)

Коэффициент

теплопередачи

(К)

Уровень снижения шума (Дб) Светопропус

кание

Стекло 4м.м 0,17 5,8 5 89%
Стеклопакет 4-16-4 0,34 3,0 32 80%
Стеклопакет 4-8-4-8-4 0,38 2,6 36 71%
Стеклопакет 4-16-41 стекло 0,71 1,4 33 77%

 

 • Що таке двокамерний склопакет?
  Це склопакет з 3-х стекол (2-е повітряні камери)
 • Що значить енергозберігаюче напилення?
  Напилення зі срібла на склі з боку кімнати. Завдяки йому досягається ефект відображення – кімнатна тепло відбивається і залишається в приміщенні.
 • Що таке мультифункціональний напилення?
  Напилення з боку вулиці. Ультрафіолетові промені відбиваються і не так жарко в приміщенні (трохи впливає на рослини недолік ультрафіолету)
 • Що таке 3-х і 5-ти камерний профіль?
  Профіль рами і стулки (якщо подивитися в розрізі) має 3 і 5 повітряні камери які відокремлюють вулицю від кімнати.
 • Де виробляють профіль Rehau?
  В Польщі.
 • Де виробляють вікна Rehau?
  В Одесі.
 • Де виробляють вікна Vigrand?
  У Миколаєві.
 • Чому вікна називають металопластиковими?
  Тому що всередині пластикового профілю знаходиться метал по периметру, крім зварювальних швів на кутах.
 • Чим відрізняються німецькі вікна від українських?
  Крім конструктивних особливостей таких як товщина внутрішніх перегородок в профілі і товщина використовуваного металу за великим рахунком можна сказати нічим. Варто відзначити, що при замовленні українських вікон можна використовувати німецьку фурнітуру. Невелика деталь – деякі українські профілю з часом трохи змінюють колір (трохи сереют).
 • Що таке замок-рейка?
  Це замок встановлений на всю висоту двері і має 4 додаткові притискні цапфи.
 • Що таке личинка з воротком?
  Личинка яка відкривається з одного боку ключем, а з іншого вбудованим воротком.
 • Чому вікна конденсируют в зимовий період.
  Це пов’язано з кліматом і вентиляцією в приміщенні. Щоб це не відбувалося необхідно підтримувати температуру 22-24 градуси і вологість до 60%. Якщо з цих двох критеріїв один не в нормі, тоді необхідно більше приділяти увагу вентиляції, кажучи простіше – провітрювати 2-3 рази на день.